انتخاب زبان سایت : فارسی|العربية|English|Duits|русский|español|Türk

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان در شمال شرق تهران در دل جنگل لویزان واقع شده و در ۲ فاز طراحی شده. فاز اول که اکنون به بهره برداری رسیده به نام "دشتچر" نام گذاری شده که شامل پرنده هاییِ که تو قفس نگهداری می شن و یا توان پرواز ندارن. فاز دوم که مساحتش کمتر از فاز اوله در محدوده شمالی در حال احداثه و "آبچر" نام داره. این فاز شامل پرندگانیِ که قابلیت پرواز دارن و احتمالاً مشابه آنچه در باغ پرندگان اصفهان وجود داره توسط تور از خروج پرندگان از آن جلوگیری میشه. 

 

دلفیناریوم برج میلاد 

 دلفیناریوم برج میلاد نخستین دلفیناریوم غیر ساحلی در خاورمیانه و مرتفع ترین دلفیناریوم جهان دارای با تجربه ترین مربیان خاورمیانه در حد استاندارد های بین المللیه. در حال حاضر در این پارک، چهار شیر دریایی زندگی می کنه که از کشورهای اسپانیا، هلند و آمریکای جنوبی آورده شده و توسط بهترین مربیان خاورمیانه آموزش دیدن. این شیرهای دریایی با انجام حرکات آکروباتیک گردشگران رو تشویق به بازدید از آن می کنند. این مکان سه هزار و ۲۰۰ متر مربع وسعت داره و ظرفیت پذیرایی از بازدیدکنندگان روزانه در هر سانس ۱۲۰۰ نفره. آموزش های لازم به شیرهای دریایی برای گرفتن عکس یادگاری، کشیدن نقاشی ونواختن ساز دهنی داده شده. پارک دلفین های برج میلاد تهران از طریق تکنولوژی شبیه سازی شده آب اقیانوس قابلیت نگهداری انواع پستانداران دریایی رو در پایتخت ایران فراهم کرده.

 

برج طغرل

 

 برج طغرل بنایی است متعلق به دوران سلجوقیان که در شرق آرامگاه ابن بابویه شهر ری واقع شده است. این برج دارای گنبدی بوده است که امروزه فرو ریخته و ارتفاع فعلی آن را به حدود 20 متر رسانده است.
در رابطه با کاربری این بنا نظرات متفاوتی وجود دارد. برخی آن را آرامگاه طغرل سلجوقی می‌دانند، برخی عقیده دارند که شب‌ها بر بام این بنا آتش روشن می‌کردند تا راهنمای مسافران جاده ابریشم باشد. اما عده‌ای از کارشناسان معتقدند 24 کنگره بیرونی این برج در علم ستاره شناسی و تعیین ساعت کاربرد داشته است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه در جریان تخفیفات و خدمات قرار بگیرید !